Warszawa i EXPO XXI wygrywa organizację Europejskiego Kongresu Psychiatrii EPA w 2019r.

Ponad 3000 psychiatrów europejskich i międzynarodowych oraz ekspertów i liderów związanych z dziedziną psychiatrii przyjedzie na 4 dni w kwietniu 2019r. do Polski na kongres EPA, aby dyskutować i wymieniać się doświadczeniami w zakresie zdrowia psychicznego. Kongres EPA organizowany jest co roku w innym europejskim mieście i co roku wiele destynacji ubiega się o jego organizację. W 2016r. organizowany był w Madrycie w Hiszpanii, a w 2017r. odbędzie się w Florencji we Włoszech. Kongres w Polsce odbędzie się po raz pierwszy i będzie miał miejsce w EXPO XXI Warszawa.

EPA (European Psychiatric Assocaition) liczy ponad 78000 członków z aż 88 krajów i jest wiodącą organizacją reprezentującą psychiatrię w Europie. Organizatorem wydarzenia jest KENES Group. Starania o pozyskanie kongresu do Polski rozpoczęły się już ponad półtora roku temu, mówi Anna Górska, Business Development Director w EXPO XXI Warszawa, odpowiedzialna za kontakty z międzynarodowymi stowarzyszeniami. Pozyskiwanie kongresów to skomplikowany i długotrwały proces, ale też opłacalny. Według danych ICCA International Congress and Convention Association uczestnik kongresu przeciętnie wydaje w miejscu konferencji 356 dolarów dziennie. To także promocja Warszawy, EXPO XXI i Polski na arenie międzynarodowej. Im więcej takich dużych i prestiżowych kongresów będzie organizowanych w naszym kraju, tym więcej stowarzyszeń dostrzeże nasz ogromny potencjał w tym zakresie.

Stowarzyszenia są bardzo specyficzne, wymagają wyjątkowego podejścia, umiejętności, budowania trwałych relacji z profesorami, cierpliwości, gdyż na efekty trzeba czekać bardzo długo, dodaje Anna Górska. EPA nie wybrałaby Warszawy, gdyby nie ogromne wsparcie zarówno merytoryczne, jak i organizacyjne Miasta Stołecznego Warszawy i Warsaw Convention Bureau od samego początku starań. Wsparcie WCB polegało na koordynacji wizyty inspekcyjnej, która miała miejsce w lipcu br., na bezpłatnym udostępnieniu PKiN na Gala Dinner oraz załatwieniu bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla wszystkich delegatów kongresu w 2019r.

powrót


 
 

   
 

(c) Warsaw Convention Bureau
www.warsawconvention.pl