Get the Flash Player to see this rotator.
Dlaczego Warszawa?

Bez względu na cel Twojej wizyty, czy jest to podróż służbowa czy prywatna, Warszawa posiada wszystko to, co nowoczesna europejska metropolia ma do zaoferowania. Dynamiczne i stabilne środowisko biznesowe, zabytkowe i nowoczesne obiekty konferencyjne, tętniące życie kulturalne oraz ‘oazy spokoju’, czyli tereny parkowe zajmujące 1/4 powierzchni miasta.
 

Eklektyczna

To miasto kontrastów: z pejzażem urbanistycznym, na który składają się budynki zabytkowe, socrealistyczne oraz nowoczesne wysokościowce, tworząc interesujący mariaż przeszłości i teraźniejszości. Przeszłość jest wspaniale reprezentowana przez Stare Miasto, dotkliwie zniszczone w czasie drugiej wojny światowej i niemal kompletnie odrestaurowane w latach 50-tych dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców miasta. Kwintesencją stylu socrealistycznego, i jednocześnie symbolem komunizmu, jest natomiast Pałac Kultury i Nauki. Manifestacją zmian w Polsce lat 90-tych i obecnie są natomiast nowatorskie wieżowce, które wyszły z pracowni tak znanych projektantów jak Abraham Epstein, Norman Foster czy Daniel Libeskind.

 

Otwarta i gościnna

Historycznie na styku cywilizacji Wschodu i Zachodu, Warszawa stała się platformą nowego dialogu, który zainspirował zmiany i wypracował nowe kanały w komunikacji międzykulturowej. I właśnie ta otwartość jest tym, co wyróżnia Warszawę i tworzy jej wyjątkowy i jednocześnie nowoczesny europejski klimat, poparty wysokim standardem usług i profesjonalną obsługą.

 

Innowacyjna

Będąc siedzibą wielu ważnych instytucji naukowych, jak Szkoła Główna Handlowa, Centrum Adama Smitha czy Uniwersytet Warszawski, Warszawa posiada doskonałe warunki rozwoju dla młodego pokolenia przyszłych liderów biznesu. Ponadto, nowe inwestycje oraz inicjatywy biznesowe w połączeniu z rosnącą liczbą spotkań międzynarodowych (targów i konferencji) potwierdzają, iż Warszawa wyrasta nie tylko na centrum biznesowe Europy środkowo-wschodniej, ale również na atrakcyjną destynację na mapie światowego przemysłu spotkań.

 

Inspirująca

Odkryj Stare Miasto, które jest historycznym i kulturalnym sercem Warszawy, i poczuj rytm tego niezwykłego miejsca. O istocie tego miasta stanowią przede wszystkim jego mieszkańcy. Zaangażowanie Warszawiaków w odbudowę swojej stolicy po zniszczeniach drugiej wojny światowej inspiruje kolejne pokolenia. To bezprecedensowe wydarzenie w skali międzynarodowej, zyskało uznanie UNESCO, które w 1980 roku wpisało Stare Miasto na Listę Światowego Dziedzictwa. Warszawska Starówka znalazła się na tej liście jako wyjątkowy przykład rekonstrukcji zespołu historycznego.

 

Prosperująca

Warszawa jest ucieleśnieniem zmian jakie zaszły w Polsce na przestrzeni ostatnich 20 lat. Rozwój biznesu i wzrost populacji nieustannie wpływa na rys architektoniczny i demograficzny stolicy. To miasto, którego rytm ożywa nocą, którego scena muzyczna rozbrzmiewa folkiem, jazzem czy też szeroko pojętą alternatywą. Dodaj do tego bogaty wachlarz rozrywek kulturalnych, a otrzymasz fascynującą destynację, która czeka na Twoje odkrycie. 

   
 

(c) Warsaw Convention Bureau
www.warsawconvention.pl